Anasayfa Duvar Levha Ses Yalıtımı


Duvar Levha Ses Yalıtımı | Duvar Ses Yalıtımı

DUVAR LEVHASI
Duvar Levhaları, özellikle duvarların ısı izolasyonlarında kullanılmak amacıyla üretilmiş, bünyesinde kimyevi silikon içeren camyünü levhalardır. Silikon malzemesi, su itici özellikte olup, elyafın yapışmamasını sağlar.
Duvar Levhaları, bünyesinde su itici özellikte kimyevi silikon malzemesi içerdiklerinden, buhar geçişi sırasında camyününün içinde su oluşsa bile, cam elyafını birbirine yapıştıramayacağından, levhalar izolasyon değerini korur.
Aynı şekilde, duvar dış kaplama yüzeyinde oluşacak bir çatlaktan içeriye girmesi muhtemel su sızıntılarını, bünyesindeki kimyevi silikon nedeniyle atarak kuru kalacak ve izolasyon değerini koruyacaktır

 

  

DUVAR ARASI LEVHASI

Duvar Arası Paneli, özellikle dış ve iç duvarların ısı ve ses izolasyonunda kullanılmak amacıyla üretilmiş, bünyesinde kimyevi silikon içeren, her iki yüzü cam tülü kaplı, cam yünü levhalarıdır. Silikon malzemesi, su itici özellikte olup, elyafın yapışmamasını sağlar.

Duvar Arası Paneli’nin her iki yüzü de cam tülü kaplı olup, işlenmesi ve uygulanması daha kolaydır.

Duvar Arası Paneli fire vermez, uygulamada her parçası değerlendirilir.

Duvar Arası Paneli, en yüksek ısı ve ses izolasyonunu aynı anda sağlar. Bu özellik başka hiç bir yalıtım malzemesinde bulunmamaktadır.

Duvar Arası Paneli’nin uygulanması çok kolay olup, hızlı montaj imkanı verir, böylece işçilikten tasarruf sağlanır.

 

 

  

  

ARA BÖLME PANELİ

KULLANIM ALANLARI
Beton ve tuğla iki dış duvar arasında su itici, silikonlu ısı ve ses izolasyonu malzemesi olarak.
İç bölme duvarlarda; sandviç alçı, sunta, lambri arasında ısı ve ses yalıtım malzemesi olarak.
Akustik izolasyonlarda, çeşitli kaplamalar arkasında ses izolasyonu olarak.
Isı ve ses izolasyonunun bir arada.
  

 

Ara Bölme Paneli, özellikle bölücü duvarlarda, ısı, ses ve yangın izolasyonu amacı ile üretilmiştir. İstendiği takdirde dış duvar ve iç duvar izolasyonlarında da kullanılabilir. Alüminyum folyo veya siyah cam tülü veya sarı cam tülü kaplı imalatları da yapılabilir.

KULLANIM ALANLARI
Her çeşit bölme ve ara bölme duvarları ile asansör, merdiven evi ve aydınlıkların ısı ve ses izolasyonunda.
Ahşap binaların içerden izolasyonunda.
Isı ve ses yalıtımı amacıyla çatı katlarında, çatı mertek aralarında veya eğimli tabliye betonu altında.

YÜZER DÖŞEME LEVHASI

Yüzer Döşeme Levhaları, özel olarak imal edilmiş, yüksek birim ağırlıkta, yüksek basma dayanımı olan, sert cam yünü levhalardır. Polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.
Yüzer Döşeme Levhaları, en sert cam yünü levhalardır. Üzerine yük gelen yerlerde, kalınlıklarında değişme olmadığı için, özellikle tercih edilirler.
Yüzer Döşeme Levhaları, sahip olduğu en uygun dinamik sertlik ile, ısı izolasyonu yanında, en yüksek darbe sesi yalıtım özelliğine de sahiptir. Bu özelliğini yıllar boyu değişmeden korur.
Yüzer Döşeme Levhaları, zamanla deforme olmaz, çürümez, küf tutmaz, higroskopik ve kapiler değildir, korrozyon ve paslanma yapmaz, böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez.
Yüzer Döşeme Levhaları, maksimum seviyede ısı, ses ve yangın izolasyonu sağlar. Bu üç yalıtım özelliğini de bünyesinde taşıyan yegane mineral yün malzemelerden biridir.

 

KULLANIM ALANLARI
Isı ve ses izolasyonu amacıyla;
Kat aralarında yüzer şap altında.
Taşıyıcı döşemelerin üzerinde ve hareketli yüklerin altında.
Darbe sesi izolasyonu ve ısı izolasyonu amacıyla düz ve eğimli teras çatılarda, yüzer şap ve kaplamaların altında.

PREFABRİK BORU

Prefabrik Boru, yüksek dansitede camyününden üretilmiş, 120 cm. boyunda borulardır. Isıtma ve soğutmada kullanılan boruların izolasyonunu sağlar, su borularının kondansasyon ve su akış gürültüsüne engel olur.
Prefabrik Boru, çapı 3/8″ (17mm,) ile 12″ (324 mm.) arasındaki borulara uygulanacak ölçüde iç çaplı, 25mm. ile 100mm. arası et kalınlıklarında üretilmiş, boyuna istikamette kesiği olan cam yününden borulardır.
Daha iyi kaplama ve buhar kesici gerektiren yerlerde kullanılmak üzere, alüminyum folyo kaplı olarak da üretilmektedir.
Cam liflerinin merkezkaç düzende yerleştirilmiş olması, İzotoprak Prefabrik Borulara yüksek mekanik dayanıklılık ve titreşimlere karşı direnç kazandırır.
Prefabrik Boru nötr’dür. Sıcaklık etkisiyle genleşmez ve boyutlarında değişiklik olmaz.
Higroskopik ve kapiler değildir. Zamanla bozulmaz, çürümez, borularda paslanma yapmaz.
Prefabrik Borunun ısı iletkenlik değeri, sıcaklığın artması ile birlikte az miktarda değişkenliğe uğrar.
İzotoprak Prefabrik Boru, kullanma sıcaklıkları üzerindeki sıcaklıklarda deneye tabi tutulduğunda ekzotermik reaksiyon gözlenmemiştir.
Prefabrik Borular, naylon torbalarda piyasaya sunulmuştur.

 

KULLANIM ALANLARI
- Kalorifer tesisatlarında
- Merkezi ısıtma tesisatlarında
- Endüstriyel borularda
- Boruların donmaya karşı korunmasında
- Basınçlı su borularının ses izolasyonunda
- Güneş enerjisi tesisatlarında
- Boruların terlemeye karşı korunmasında

KLİMA ŞİLTESİ

Klima Şiltesi, klima kanallarının dıştan ısı ve ses izolasyonunu sağlamak amacıyla üretilmiştir. Bir yüzünde boyuna istikamette sağda ve solda 5 cm. bindirme payı olan buhar geçirimsiz alüminyum folyo ile kaplı camyünü şiltelerdir.
Piyasaya polietilen torbalarda rulo halinde sunulmuştur.
Klima Şiltesi, zamanla bozulmaz, çürümez, higroskopik ve kapiler değildir. Korozyon ve paslanma yapmaz.
Titreşim yutucu özelliği dolayısıyla ısı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı görevi de görür.
Klima şiltesinin sahip olduğu alüminyum folyo kaplama, buhar geçişine karşı en yüksek dirence sahiptir.
Özellikle soğutma sistemlerinde, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine oranla, zaman içinde buhar yoğuşma ve izolasyonun bozulması tehlikesine karşı kesin güvence sağlar.
Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay bir uygulama olanağı sağlanır.

KULLANIM ALANLARI
Isı ve ses izolasyonu amacıyla;
Havalandırma kanallarının dıştan izolasyonunda,
Klima kanallarının dıştan izolasyonunda kullanılır.

KLİMA LEVHASI

Klima Levhası, klima kanallarının dıştan veya içten ısı ve ses izolasyonunu sağlamak amacıyla üretilmiştir. Çıplak, bir yüzü siyah cam tülü kaplı veya buhar geçirimsiz alüminyum folyo kaplı, yarı sert cam yünü levhalardır.
Piyasaya polietilen torbalarda sunulmuştur.
Klima Levhası, zamanla bozulmaz, çürümez, higroskopik ve kapiler değildir. Korozyon ve paslanma yapmaz.
Titreşim tutucu özelliği dolayısıyla, ısı yalıtımının yanında, ses yalıtımı görevini de görür.
Klima Levhalarına kaplanan alüminyum folyo, buhar geçişine karşı en yüksek dirence sahiptir.
Özellikle soğutma sistemlerinde, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine oranla, zaman içinde buhar yoğuşması ve izolasyonun bozulması tehlikesine karşı kesin bir güvence sağlar.
Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay bir uygulama sağlanır.

KULLANIM ALANLARI
Alüminyum folyo kaplı Klima Levhaları; dikdörtgen ve kare kesitli havalandırma kanallarının ve klima kanallarının dıştan izolasyonunda.
Siyah cam tülü kaplı Klima Levhaları; ısı izolasyonu yanında ses izolasyonu da istenen havalandırma kanalı, klima kanalı ve diğer sistemlerin içten izolasyonunda.
Kazan dairelerinin ve jeneratör dairelerinin duvarlarında.
Asansör makine daireleri, merdiven evi.

Etiketler: ara bölme paneli, camyünü, döşeme levhası, duvar levhası, klima levhası, klima şiltesi, kullanım alanları, prefabrik boru, ses izolasyon, yalvaçlar
Taşyünü İle Ses ve Isı Yalıtımı
18 Temmuz 2009 Yazan admin  
Kategori Ses Yalıtım Ürünleri
Yorum yok
Taşyünü Nedir?

Bazalt, diyabaz, dolomit gibi kayaların ergitilerek püskürtüldükten ve bakalit ile karıştırılıp daha sonra özel işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilen mineral yün çeşididir.

Taşyünü piyasada kayayünü ve rockwool olarak ta bilinir.

Neden Taşyünü?

Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı uygulamalarında da mükemmel sonuçlar veren taşyünü, gerek yaşam konforunu yükselten gerekse enerji tasarrufu sağlayan bir unsur olarak hem kullanıcıların bilinçlemesi hem de yönetmeliklerin yükseltilmesi ile yaygınlaşmıştır. Yangına olan direnci ile yangına karşı yapılarınızı güçlü kılan taşyünü pek çok çeşitte sunulmaktadır.

Taşyünü Levha

 

Rabitz telli Taşyünü

 

Taşyünü Asma Tavan

 

Taşyünü Kullanım Alanları

* Kullanılmayan çatı aralarında sanayi yapılarının sandviç çatılarında , üzerine yük gelmeyen her türlü yatay uygulamada kullanılabilen Çatı Şiltesi,
* Asma tavan çözümlerinde kullanılan taşyünü asma tavan plakaları,
* Kullanılan çatı aralarının mertekleri arasında uygulanan alüminyum folyolu mertek arası şiltesi,
* Yürünen ve yürünmeyen teras çatılarda,düz veya eğimli çatılarda ısı ve ses yalıtımı amacı ile kullanılan çıplak veya bitümlü levhalar,
* Binaların zeminlerinde ve katlar arasındaki ısı ve ses yalıtımı ile titreşimli çalışan cihazların kaideleri altında darbe sesi yalıtımında kullanılan yüzer döşeme levhaları,
* Hafif ara bölem duvarlarda ses,dış duvarların içten yalıtımında ses ve ısı yalıtımı için kullanılan ara bölme levhaları,
* Granit,cam,alüminyum v.b.tüm cephe giydirme sistemlerinde ısı,ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılan bir yüzü alüminyum folyo veya camtülü kaplı cephe levhaları,
* Bina yalıtımlarının değişik detaylarında kullanılan farklı yoğunluklarda ki yalıtım levhaları,
* Yüksek sıcaklıklardaki düzlemsel yüzeylerin, yangın bölmelerinin, asansör kanallarının yalıtımında kullanılan yüksek sıcaklığa dayanıklı sanayi levhaları,
* Yüksek sıcaklıktaki proses ekipmanlarının, silindirik tank ve depoların, akışkan sıcaklığı çok yüksek olmasa bile büyük çaplı boruların yalıtımında kullanılan rabitz teline dikili sanayi şilteleri,
* Klima kanallarını dıştan ısı içten ısı ve ses yalıtımında kullanılan bir yüzü alüminyum folyo veya siyah camtülü kaplı klima levhaları,
* Konut ve sanayide kullanılan sıcak veya soğuk tesisat borularının ısı,ses ev titreşim yalıtım amacı ile kullanılan yüksek yoğunluklu kayayününde imal edilen çıplak ve alüminyum folyo kaplı prefabrik borular,

 

 


Ses yalıtımı ürünleri için Yurdumuzun her yerinden bize ulaşabilir,ihtiyacınız olan ses yalıtımı malzemelerini temin edebilirsiniz. Montaj kesit planı ile birlikte gelen malzemelerin montajını yapabilir,bir uzman gibi tesislerinizi rahatça kurabilirsiniz. Detaylı bilgi için mesai saatleri içerisinde bize ulasabilirsiniz.  Tam ve eksiksiz hizmet,sorunsuz bir çalışma ortamı veya profesyonel bir müzik mutfagı için öncelikle ihtiyacınız olan kaliteli bir duyum oldugundan gerekli olan,ses yalıtımı,akustik dizayn hakkında size hitap edebilecek ciddi bir kuruluş olarak hizmet veriyoruz


  Genel Ses Sorunları   Trafik gürültüsü, uçak sesleri,cankurtaran ve polis sirenleri gibi gürültüler son derece dikkat dağıtıcıdır. Bunlara binanın kendi gürültüleri de eklenince büyük sorunlar ortaya çıkar. Bunları olabildiğince azaltmak için çeşitli önlemler alınabilir. Hava kanalları ses soğurucu maddelerle astarlanabilir. Kanal sistemlerine dirsekler konabilir. Kanalların giriş noktalarının duvar veya döşemeyle bağlantısı kesilebilir. Böylece, havalandırma sistemindeki gürültüler dağıtılabilir veya engellenebilir.Duvar ve döşemelerden iletilen motor titreşimleri, motorları sarsıntıyı yok edecek biçimde yerleştirerek önlenebilir.
 

 
     Ses kalitesini artırın  Her türlü ses ağırlıklı çalışmalarınızı,rahat bir ortama taşımak şimdi daha ucuz ve kolay,ister kendi emeğinizle,isterseniz bizim uzaman kadromuz eşliğinde,verimli çalışmalara merhaba demek için,bize varsa bir çizim dosyanızı veya kısa plan çizimleri ile bize gönderin,size gerek malzeme gerekse bilgi ve öneri olarak geri dönelim.İletişim sayfamızdan,telefonlarımıza ve e-posta adresimize ulaşabilirsiniz,teknik detay,ve ekipman listesini yollayalım,yapılandırmayı ister kendiniz,isterseniz biz yapalım bilgilendirme hizmetimiz ücretsizdir.    Ses kirliligi,Gürültü  Günümüzün kalabalık ve içiçe şehir yaşamının beraberinde getirdiği ses kirliliği, sessiz olması gereken ortamlarda bazı önlemlerin alınmasını mecbur kılıyor. Müzik yayınlanan bir yerdeki sesin çevreyi rahatsız etmemesini sağlamak veya sesin kayıt edildiği bir yerde başka seslerin ortama girmesini engellemek ancak iyi bir ses izolasyonu ile mümkün.SEYADSES bu değişik amaçlara göre değişik ses izolasyonu sistemleri sunmakta. Duvarlara monte edilen izolasyon panelleri, yüzer döşeme, yüzer duvar ve asma tavan konstrüksiyonlarını, ortamın kullanım amacı ve istenilen ses izolasyonu miktarına göre projelendirip uyguluyoruz. 40 dB'den 120 dB'ye kadar izolasyon odaları yapılması mümkün. Ayrıca ortamın akustik özelliklerini değiştirerek de izolasyona katkıda bulunulabilir.