Anasayfa Oda Ses Yalıtımı


Oda Ses Yalıtımı | Oda Ses Yalıtımı Fiyatları

Oda Ses Yalıtımı; Hastane,İş merkezi,Otel gibi tesislerde Jeneratör odalarındaki sesin enaz seviyeye indirilmesi için odanın ses izolasyonun sağlanması gerekmektedir. Bunun için jeneratör odalarına;
- Tavan ve yan duvarlarının taşyünü üzeri perfore saç ile kaplanması
- Hava emiş ve hava atışlara akustik sistemler yapılması
- Jeneratörlere özel tip susturucular dizayn edilmesi gerekmektedir.
Firmamız bu tip ve benzer projeleride anahtar teslimi yaparak müşterilerimize sunmaktadır.

 

Giydirme Duvarda Ses Yalıtımı; Mevcut betonarme yada tuğla duvarı üzerine 150 Kg/m3 yoğunluğunda, heterojen yapıda PU köpükten mamul PROSONIC® EB20, yapıştırma yada mekanik montaj yöntemi ile uygulandıktan sonra üzerine agraflı alçı levha kaplanarak elde edilir.
Ses Azaltım Değeri (dBA)* : 11.1
Tüm kesit için ses azatlım değeri Rw** (C;Ctr) : 53 (-1;6) dB
PROSONIC® Ribbon
PROSONIC® Ribbon 50, arkasındaki koruma bandı kaldırılarak, tavana ve zemine monte edilecek profilin yüzeyine yapıştırılır. Böylece yüzeyler ile profil arasında oluşacak ses köprüsü ortadan kaldırılır.

 

PROSONIC® EB20
Mevcut duvar yüzeyine PROSONIC® EB20, yapıştırma yada mekanik montaj yolu ile yerleştirilir. Yapıştırma yöntemide PROSONIC® Bond, hem duvar hem de PROSONIC® EB20'nin arka yüzüne, her bir yüzeye yaklaşık 150 gr/m2 sarf edilecek şekilde sürülerek uygulanır.Daha sonra PROSONIC® EB20 'nın üzerine agraflar ve konstrüksiyon montajı yapılıp alçı levhalar kapatılır.
Oda Ses Yalıtımları Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin: 0 216 398 61 59