Anasayfa Sinema Platosu


Sinema Platosu Akustik Dizayn | Sinema Platosu Akustik Dizayn Sistemi

Sinema Platosu Akustik Dizayn; Sinema Platosu Akustik Dizyan tanımı için tipik film müdavimlerinin sorun ve muhtemelen büyük bir ekran ve yüksek ses ile ilgili belirsiz bir yanıt verecektir. Bu noktalar üzerinde doğru olurdu - ama sadece belli belirsiz bir tanım gibi. IMAX Corporation her IMAX sertifikalı tiyatro aslında düşündükleri sağladığını emin olmak için büyük çaba gitti, bkz IMAX markası gerçekten tüketiciler için bir şey ifade emin yapmak istiyorum "The IMAX Experience ®" - bir şey eğer "büyük bir ekran ve yüksek ses." daha fazla ve IMAX markası bir şey ifade etmek için, daha sonra her IMAX Tiyatro vb memleketi Los Angeles'tan New York'a aynı yüksek kaliteli film deneyimi sunmak ve gerekir . Film yapım ve tiyatro tasarımı: Bu iki alemlerde zorlu şartları zorlama içerir IMAX sertifikasyon süreci yoluyla elde edilir.

 

Film üretim standartları oldukça basit ve yaygın olarak kamuoyuna hızlı bir bakışta, sinemacı, 70mm film çekmek zorundadır (1.44:1 en-boy oranı) ve ev sinema standardı biraz benzer (6-kanal surround ses ses yakalama 5.1 surround ses, 5 farklı kanal surround ses temsil eder ve 0,1 subwoofer kanalı temsil eder) tiyatro teknoloji özellikleri eşit kesin: Her IMAX sertifikalı projektörler ve ekranlar ve her ile donatılmış olmalıdır IMAX-sertifikalı surround ses sistemleri kullanmak gerekir.
Sinema performans standartları, biraz daha fazla maddi olmayan duran olan bazı tasarım görünmeyen "gizli" yönlerini göz önünde olur ve onlar sadece yani üç alanları, tiyatronun akustik performans düzeylerini doğrulamak tanıştı olarak yapabilirsiniz: yankılanma süresi, gürültü izolasyon ve arka plan gürültü. Akustik danışmanlar olarak, her üç alanda akustik standartlar karşılandığından emin olmak için yerel bir mimar ile çalışmak bizim işimiz. Diğer bir deyişle, biz bu sinema sahipleri bu zor kazanmayı böylece sinema sahibi ve IMAX için tasarım risk almak ve vaktinden önce tasarım inceleme IMAX sertifika , sinema statü sembolleri "Holy Grail" açılması konusunda, gün.
Yankılanma Süresi bir alanda ses yansımalarının ölçüm ve IMAX, "akustik kesat" ve ses emicilik önemli miktarda gerektirir . Amaç dinleyicinin kulaklarının çok az yansımaları ile ulaşmak ve oda kendisi tarafından renksiz kalır ses (zaten film yapımcıları tarafından yazılan işlenmiş ve karışık vardır). IMAX kriter, çok kısa bir yankılanma zaman için çağırır. Özellikleri içinde gerçekleştirir, böylece temel tasarım faktörü akustik emilimini oda yüzeyler için uygun miktarda mühendislik.
İkinci göz Gürültü İzolasyonu, nüfuz veya IMAX tiyatro dışı (yerine absorbe) ses engellemek istiyor. Bu izolasyon tiyatro ve bitişik alanlarda arasında var ne kadar bir referanstır

 

Son akustik özellikleri, ortam ses alanı içinde ne kadar var önlemleri Arka Plan Gürültü ,. Birçok kez bu (ve olmayan) boyunca mekanik üniteleri ve HVAC sistemleri için tesis gürültü azaltma tasarımı içerir. Arka plan gürültü toplamı genellikle "gürültü zemin" olarak adlandırılır ve Gürültü Ölçütü ("NC") düzeyleri ölçülür. Bir IMAX Tiyatro NC-35 tipik bir sinema çok daha iyi yapmak zorunda. Miss bu üç alanda herhangi bir tekne ve gemi battı.
Yani, aslında, çok büyük bir tiyatro inşa ve tüm sağ IMAX teknolojisi satın almak mümkündür, ama hala IMAX film göstermek için izin verilmez. Yukarıda sıralanan kriterler doğrulama olmadan, sinemalar, büyük ol '(boş) tiyatro dışında göstermek için büyük bir yatırım ve hiçbir şey ile sona erebilir. Yani, bu durumda, belgelendirme, gerçekten bir şey anlamına gelir. The IMAX Experience ® 'Belki gizli öncelikle büyük ekranı ve yüksek ses değil, ancak akustik akustik performans ve "gizli" görünmeyen kriterleri ile ölçülür.
Sinema Salonu Akustik Dizayn Uygulamaları Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçin: 0216 557 61 90