Anasayfa İzmir Ses Yalıtım Malzemeleri


İzmir Ses Yalıtım Malzemeleri | İzmir Kaliteli ve Sertifikalı Ses Yalıtım Malzemeleri

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Ses Yalıtımı için malzeme seçimi önemlidir. Sizler için İzmir Ses Yalıtım şubemizde kaliteli ve sertifikalı ses yalıtım malzeme satışımız mevcuttur. Ses yalıtım malzemesi uygulanacak ortama uygun şekilde seçildiği takdirde ses kesme yüzdeniz de artar. Ses yalıtım malzemeleri zeminde kaçuuk levha, mantarlı kauçuk, mantar şiltesi, karo halı, akustik kauçuk tabanlı halı kullabilirsiniz. Akustik ortamlarda akustik süngerler ve dekoratif akustik süngerleri tercih edebilirsiniz. Yükses şiddetli sesleri için süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli akustik sünger tercih edilebilir.

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Zemin malzemeleri parke yahut şap altında kullanılmaktadır.Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır.

Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır.Bir tek ek yerleri yapıştırılmaktadır. Süngerpan duvar yahut tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır.Daha hemen sonra çelik yahut ahşap karkasile 5 santimetre hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır.Lüzumlu görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir.

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır.Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır.EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir.Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan içinde uygulanmaktadır.Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerekte uygulanabilir.Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir. Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.

 

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri

Ses yalıtım malzemelerinde ses akustiğini sağlayan süngerlerin dışında yüksek sesleri kesmeye yarayan yüksek yalıtımla malzemeler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de epdm ağır ses bariyeridir. Çok yüksek sesleri kesmek ve sessiz bir ortam oluşturmak için birebir bir üründür. Hemen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir olup, dışarıdan gelen yüksek desibeldeki sesleri büyük oranda kesebilmektedir. Akustik süngerler ile birlikte kullanıldığında hem ses yalıtımı hem de ses akustiği sağlanabilir.

İzmir Ses Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri